Popáľ sa

Autor: Alexandra Biľanská | 26.10.2015 o 14:50 | Karma článku: 4,35 | Prečítané:  708x

Rozhovor s kamarátom ma donútil zamyslieť sa nad svojimi zraneniami. V poslednej dobe sa mi viac než inokedy stala nejaká nehoda. Mám pár modrín, škrabancov, popálenín a práve o nich chcem hovoriť...

Môžno som len nešikovná a možno sa to všetko deje každému z nás. Niekedy sa proste stane, že sa popálite pri pečení koláčov, pošmyknete cestou ale o tom je život. Všetky tieto zranenia sa mi stali pri robení vecí, ktoré mám rada a pre ľudí, ktorých mám rada a preto s tým neprestanem. Dlhšiu dobu som chodila variť pre utečencov, ktorí prichádzajú do Európy. Trvalo to cez mesiac a za ten čas som sa nespočetne veľakrát popálila ale to vôbec nevadilo, lebo to, čo som robila bolo z lásky, pre určitý zmysel a pre iných. 

Chcela by som tento úvod použiť ako takú metaforu pre reálny život. Každý z nás sa popáli, každý z nás má plno neistôt a veľakrát by najradšej zostal v posteli a už nikdy nevyšiel. Veľakrát sa bojíme nových vecí len preto, lebo vieme, že sa popálime. Veľakrát sa bojíme vkročiť do vzťahu alebo stratiť hlavu len tak, lebo nám bolo ublížené a máme stále v sebe ranu. 

Skvelá vec však je, že tá rana sa zahojí a ostane nám jazva. Jazva, ktorá nám pripomenie, aký odvážny či hlúpy si kedysi bol. A to je tak skvelá vec, lebo práve takéto zážitky formujú tvoju osobnosť, bez nich by si nebol tým, kým si. 

Jedna z najhorších vecí, ktorá sa môže v živote stať je báť sa ísť za vecami, ktoré miluješ a robiť veci pre ľudí, ktorých miluješ (aj pre tých, ktorých ešte nie). Lebo to v konečnom dôsledku všetko stojí za tie rany a jazvy. A preto sa budem pokúšať o všetko, čo ma robí šťastnou a budem to robiť bez obáv zo sklamania a so všetkým, čo mám. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?