Nikdy nevieš

Autor: Alexandra Biľanská | 13.10.2015 o 11:25 | Karma článku: 3,48 | Prečítané:  770x

Povedal si, že počkáš, že ostaneš namieste a budeš sledovať cestu, ktorou som odišla. Keď sa však vraciam na naše miesto, ty tam už nestojíš, nečakáš... 

Ako si mohol živiť vo mne vieru, že keď sa dejú tie pravé veci, oplatí sa počkať.

Chcela by som aby to pravé existovalo... Ako vieš, že je niečo takým, akým sa iba v danom momente zdá. Akákoľvek cesta, akékoľvek rozhodnutie je v danom momente to pravé. Je hlúposť lipnúť na človeku len preto, že bol na moment ten pravý, vhodný uspokojiť naše potreby a ego. Ale čo ak skutočne existuje spojenie medzi ľuďmi a náhodné stretnutia nie sú vôbec náhodnými, každé sklamanie a problémy sú len vôdzkou k situáciám, v ktorých môžeme stretnúť jeho či ju? Čo ak to všetko začne zrazu dávať zmysel?

Neviem v akom svete chcem žiť. Svet naivity opúšťame všetci rozdielne, rovnako ako svet nádejí a iracionálnych predstáv o nás a o druhých? Je lepšie veriť v nereálne ako neveriť v reálne?? 

Je to zvláštne, každý tento riadok by mohol byť iným nebyť včerajšieho obedu, dnešného príchodu do práce a veľa iných aspektov. Milujem tie prepojenia, tie nevyspytateľné cesty životom a to, kedy môžem s istotou vysloviť, že niečo sa udeje takto a predsa v hlave vedieť, že niektoré veci proste neovládneš. Niekedy sa neubrániš náhode, svojej nevyspytateľnej ceste životom a svojmu ja. Preto už nikdy nehovor nikdy. You never know...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Idem sa vycikať

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade pracujú.


Už ste čítali?