Ranný beh

Autor: Alexandra Biľanská | 9.10.2015 o 16:25 | (upravené 9.10.2015 o 16:39) Karma článku: 4,31 | Prečítané:  317x

Ráno pršalo... Nikdy to však nebol dôvod na škaredý deň. Práve naopak. Kvapky dažďa ju zobudili už o pol šiestej ráno.

Nespala pokojným spánkom už niekoľko dní a dnešok bol skvelým dňom k neskorým raňajkám a povaľovaniu sa v posteli. Ona však vstala a šla behať. Telo predsa potrebuje aspoň kúsok endorfínov a pri behu sa vždy cítila tak voľná.

Každý čas od času prehodnocuje svoj život, svoje rozhodnutia a vzťahy s ľuďmi. Je správne dávať šance ľuďom ale dokedy? Dokedy dovolíme ľuďom skúmavé, pochybujúce, kritizujúce a ponižujúce pohľady? Určitá bolesť je potrebná k životu, funguje ako nástroj, ktorý bežne ambiciózneho človeka nakopne a zocelí ho ale ak je tej bolesti veľa dokáže zmeniť sebavedomie človeka a jeho postoj k samému sebe?

Najdôležitejšou osobou v mojom živote som ja, najdôležitejšia osoba v tvojom živote si ty. Ty a jedine ty si tá dokonalá skupina miliónov buniek, ktorá má neustále šancu obnovovať sa, zomierať, vytvárať, deliť sa... Nie je to úžasné? Je to zázrak a predsa je potrebné uvedomiť si jednu dôležitú vec. Si obyčajný, nahraditeľný a ničím výnimočný. Asi som týmto pobúrila veľa čitateľov článkov o jedinečnosti každej osoby ale je to skutočne tak. Predstav si, že zajtra tu už nebudeš. Prejdú dni, roky a tvoji najbližší budú na teba spomínať avšak naučia sa tu byť bez teba, to isté s prácou, priateľmi, potencionálnymi láskami a vlastne celým svetom. Myslím, že základom ozajstného šťastia je pochopiť, že na svet si neprišiel s nejakou misiou a ani si o sebe myslieť, aký originálny a dôležitý si.

Jediný cieľ v živote každého človeka je byť šťastný a užiť si čas, ktorý na tejto zemi strávi. Recept na to neexistuje. Musíš to nájsť v sebe, vo svojich rozhodnutiach, skutkoch, správaní k sebe a iným. Šťastie sa nerodí zo dňa na deň, nerodí sa ani z pohľadu do očí milovanej osoby, nového auta ale na neustálej práci na svojej osobnosti a sebe samom. Ak niečo chceš, snaž sa o to. Vo veľa prípadoch to ani nezískaš ale už samotná práca na dosiahnutí toho, čo miluješ ťa naplní šťastím.

Ona miluje život, miluje ho, lebo jej dáva tak veľa možností každý deň. A preto sa vždy rozhodne pre ranný beh. Otvor dvere a zaži svoje šťastie aj ty...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tlak SNS na televíziu pripomína mečiarizmus, koalícia cúva

Verejnoprávnu televíziu sa snažili za šesťdesiat rokov vysielania ovládnuť viaceré politické strany. Nového riaditeľa RTVS bude parlament voliť na budúci rok.

KOMENTÁRE

Slovenská televízia. Mocenské pomery sa menili častejšie než hlásateľky

Do televízie sa tlačili autokrati, samozvaní otcovia národa aj zástancovia tretej cesty.

ŠPORT

Cibulkovej semifinále nestačí, šéf ruského tenisu jej nedáva šancu

Oddýchnutá Dominka nastúpi proti Ruske.


Už ste čítali?